fbpx
26.8 C
Skopje
петок, август 6, 2021

таг: студија

Две дози од вакцините на Фајзер и Астра Зенека се ефикасни...

0
Најновата научна студија за анти-ковид 19 вакцините направена во Велика Британија докажува висока ефикасност на вакцините на Бионтек/Фајзер и на АстраЗенека против Делта...

Вакцинираните со Модерна и Фајзер може да имаат доживотна заштита

0
Според новата студија објавена во понеделникот во списанието „Nature“, постои можност вакцините Модерна и Фајзер против Ковид-19 да обезбедат доживотна заштита од...

Истражување: Се зголемува бројот на пушачи во светот, младите се особено...

0
Според најновата студија, во светот се регистрирани 1,1 милијарда пушачи, што е највисока бројка досега. Студија објавена во научното списание...

Комбинацијата на „Астра Зенека“ и „Фајзер“ е ефикасна и безбедна

0
Шпанска студија за комбинирање на вакцини против Ковид-19 откри дека давањето доза на „Фајзер“ на луѓе кои веќе ја примиле првата доза на...

Комбинацијата на „Астра Зенека“ и „Фајзер“ е ефикасна и безбедна

0
Шпанска студија за комбинирање на вакцини против Ковид-19 откри дека давањето доза на „Фајзер“ на луѓе кои веќе ја примиле првата доза на...

Kолку сте подложни на зараза од коронавирусот доколку не сте ревакцинирани?

0
Една нова студија покажа дека повеќе од 99 проценти од пациентите кои биле хоспитализирани за ковида-19 во текот на првите четири месеци...

Постои мал ризик од сериозни компликации по прележан ковид-19 кај пациенти...

0
Студија спроведена во Данска покажала дека постои мал ризик од сериозни компликации по инфекцијата кај пациенти кои не морале да бидат примени во...

Најпосакуваниот на светот: На сите ни треба прстен како овој на...

0
Една нова студија сугерира дека биометриската технологија за следење на овој паметен прстен може да открие болести како што е Ковид-19 Оваа...

Зеленчук кој го намалува ризикот од карцином за 45 проценти

0
Според една нова студија, честата потрошувачка на печурки е поврзана со помал ризик од рак.  Со систематски преглед и мета-анализа испитаa 17...

Најпосакуваниот на светот: На сите ни треба прстен како овој на...

0
Една нова студија сугерира дека биометриската технологија за следење на овој паметен прстен може да открие болести како што е Ковид-19 Оваа...

Моментална Температура

Skopje
overcast clouds
26.8 ° C
26.8 °
26.8 °
41 %
0kmh
90 %
пет
33 °
саб
36 °
нед
40 °
пон
42 °
вто
36 °

Последни објави