fbpx

таг: стручњак

Бенитез повеќе не е тренер на Евертон

0
Шпанскиот стручњак Рафаел Бенитез ја напушти функцијата тренер на Евертон, објавено е на клупскиот сајт. Шеесет и едногодишниот тренер ги предводеше „карамелите“...

Сите заборавија на новиот тренер на Манчестер Јунајтед кога ја видоа...

0
Германскиот стручњак Ралф Рангник со победа во неделата попладнето дебираше на клупата на Манчестер Јунајтед. Ова не е прво негово појавување на...

ЕСПН: Мурињо е најдобриот тренер Јунајтед во ерата по Фергусон

0
Португалскиот фудбалски стручњак, Жозе Мурињо, кој сега на чело на Рома, од „ЕСПН’ е избран за најдобар тренер на Манчестер јунајтед по пензионирањето...

Тотенхем најде нов тренер: Фонсека и Мурињо си ги заменија местата

0
Португалскиот стручњак ја напушти тренерската клупа на Рома на крајот од оваа сезона. Фонсека не се согласи да продолжи да работи со...

Бензема го коментираше враќањето на Анчелоти на клупата на Реал

0
Искусниот италијански стручњак Карло Анчелоти ќе го води Реал Мадрид од клупата за резерви следната сезона. По раскинувањето на Реал Мадрид и...

Нагелсман смета дека хрватскиот напаѓач е најдобриот со кој работел: Тој...

0
33-годишниот стручњак го замени Ханси Флик на клупата на баварскиот гигант и ќе стане првиот Бавар кој го води тимот од Минхен....

Пауло Фонсека ја напушта Рома на крајот од сезоната!

0
Португалскиот стручњак Пауло Фонсека ќе ја напушти клупата на Рома на крајот од оваа сезона. Клубот...

Јунајтед на Солсјер му нуди нов договор

0
Норвешкиот стручњак Оле Гунар Солскјаер најверојатно ќе го предводи Манчестер Јунајтед дури и по летото 2022 година,...

Пеп Гвардиола го искажа своето мислење за тоа кој е моментално...

0
Шпанскиот стручњак и менаџер на Манчестер Сити, Пеп Гваридола призна дека Баерн е најдобриот тим во светот....