таг: стручен

Нема пропуст во лекувањето на родилката која скокна од гинекологија

0
Комисијата која вршеше стручен надзор за случајот со родилката која скокна од прозорец на скопска гинекологија не утврди пропусти во третманот на пациентката....

Автономни автомобили наскоро ќе јуришаат низ Европа

0
Меѓународниот стручен панел при ОН за Европа прифати да ја покачи дозволената брзина за автономни автомобили во...

Стефанија Трајческа, специјален едукатор и рехабилитатор: Отсекогаш знаев што сакам да...

0
Специјалниот едукатор и рехабилитатор е стручен човек кој има „супер моќ“, вели младата стружанка, која следејќи си го сонот отворила свој Центар...

Поранешниот тренер на Јуве тврди: Роналдо се исплаши од топката, катастрофална...

0
Поранешниот тренер, а сега стручен коментатор, Фабио Капело смета дека Кристијано Роналдо направил катастрофална грешка при реакцијата...