fbpx

таг: Струга

Преку ГП Ќафасан во Албанија пристигнаа првите над 20 бегаци од...

0
Преку граничниот премин Ќафасан, на македонско – албанската граница, кај Струга, во Албанија пристигнаа првите...

Пеналите одредија три полуфиналисти во македонскиот куп

0
Македонија ЃП, Струга и Силекс се првите полуфиналисти во Македонскиот фудбалски куп, додека последниот патник меѓу четирите најдобри екипи ќе биде познат на...