таг: Струга

Пресметка меѓу Вардар и Шкупи, Гостивар мерка 3 бода

0
Дербито меѓу Шкендија и Струга Трим Лум е одложено, па во фокусот на денешното второ коло од Првата фудбалска лига ќе биде пресметката...

Струга Трим Лум го распродаде стадионот за реваншот против Жалгирис

0
Македонскиот фудбалски шампион Струга Трим Лум денеска го игра реванш мечот против Жалгирис од првото...

Голманите најимпресивни, Струга ТЛ дебитира со успех

0
Кај македонскиот шампион, Струга можат да бидат задоволни од првиот европски меч оваа сезона, откако...

Дуро: Жалгирис е фаворит, но не победуваат секогаш во фудбалот

0
Македонскиот првак Струга Трим Лум (18 часот) во Вилнус ќе се соочи со Жалгирис во...

Струга Трим Лум во Виљнус, денеска прв и последен тренинг

0
Експедицијата на Струга Трим Лум од синоќа е во Виљнус, каде утре со почеток од...

Струга-Жалгирис: 1.200 денари за билет, плус два подароци

0
Maкедонскиот фудбалски шампион Струга Трим Љум против Жалгирис ќе ја започне својата прва авантура во...

Струга ТЛ загуби од Партизани, Шкупи го победи Херманштад

0
Македонскиот шампион Струга Трим Лум доживеа пораз (0-1) од тимот на Партизани на пријателскиот меч...

Струга Трим Лум, во барабанот на неносители

0
Македонскиот првак Струга Трим Лум ќе се најде во барабанот на неносители на денешниот ждреб...

Струга ТЛ го промовираше првото засилување

0
Македонскиот првак Струга ТЛ го промовираше првото засилување за новата сезона. Тоа е косовскиот фудбалер...

Прва Боград детска трка за децата со ретки болести во Струга

0
Во Струга во рамки на третата „Трка на поезијата“ по првпат ќе се одржи детска трка што ќе биде посветена на децата со...