fbpx

таг: Страшната

(ВИДЕО) Страшна бура ја опустоши Британија, ветрот го оштети покривот на...

0
Страшната атлантска бура Јунис ги погоди Британија и Ирска. Ветерот бил рекордно силен и дувал...