fbpx

таг: Странските

Бензинот поскап за 40 отсто за странците во Унгарија

0
Од петокот странските возачи во Унгарија ќе мора да плаќаат многу повисока цена за бензините отколку унгарските државјани, а според унгарските...

Австралија ги отвора границите, но не и за странските туристи

0
Австралискиот премиер Скот Морисон изјави дека границите за странските туристи ќе бидат отворени дури од следната година. Advertisements ...

Напукна брана на реката Рур во Германија

0
Странските медиуми јавуваат дека браната на реката Рур во Германија напукнала под притисок на надојдените води, но...

ФОТО | Успеа да го освои срцето на една од најубавите...

0
Според пишувањето на странските медиуми, Анџелина конечно ја пронашла среќата во љубовта… Иако разводот со Бред Пит сè уште не...

Што велат странските набљдувачи за изборите во Албанија?

0
Странските набљдувачи попладнево го презентираа првиот извештај за вчерашните парламентарни избори во Албанија, во кој главната поента е дека изборниот ден поминал многу...

Пристигна демантот: Агентот тврди дека изјавата на Бејл е извадена од...

0
Пред неколку дена во странските медиуми „се појави“ изјава на Герет Бејл, во која велшкиот репрезентативец истакна...

Фајнанс Тинк: Пандемијата ги остави домашните фирми без ресурси

0
Странските инвестиции за да бидат мотор на економскиот раст треба да бидат поттикнати од државата. Институтот за...

Кортни Кардашијан e во врска со тапанарот на „Blink-182“?

0
Деновиве странските медиуми почнаа повторно да шпекулираат дека Кортни Кардашијан наводно е во љубовна врска со тапанарот на „Blink-182“, Тревис Баркер. ...

ФОТО: Том Круз 14 години по разводот со Кејти Холмс конечно...

0
Странските медиуми пренесуваат дека Том Круз е во врска со 20 години помладата актерка Хајли Атвел, со која глуми во најновото продолжение на...