fbpx

таг: страни

Постигнат договор: Тотенхем добива одлично засилување од Евертон!

0
Двете страни постигнале договор и сега преостанува само уште фудбалерот да ги помине медицинските прегледи и да...

Инфантино: Мундијал на две години би функционирал

0
Наспроти бројните критики кои пристигнуваат од сите страни, Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) не се откажува од идејата за воведување Светско првенство на две...

Дневен хороскоп за 25 јануари: Ќе ве мачат сомневања што не...

0
ОВЕНЌе ги спознаете добрите страни на едно пријателство. Од пријателите очекувате премногу, но и се разочаравте. Успешно ќе завршите еден важен разговор или...