таг: страница

Петков се заблагодари на Македонија што го откри сторителот на подметнатиот...

0
Премиерот на Бугарија Кирил Петков на официјалната Фејсбук страница на бугарската влада го поздрави откривањето...

Петков: Ја славиме годишнината од раѓањето на бугарскиот револуционер, Гоце Делчев

0
Бугарскиот премиер Кирил Петков на официјалната страница на Фејсбук на Владата на Бугарија објави текст...

Стоилов испиша историја во македонската репрезентација

0
Членот на Вардар, Стојанче Стоилов испиша нова страница во историјата на македонскиот ракомет со вчерашниот настап против Словенија на Европското првенство. Кружниот...

Безос, Маск и други милијардери со години не плаќале данок на...

0
Организацијата со седиште во Њујорк, која на својата интернет страница истакнува дека сака „да ја осуди...

Беатрис Боромео: Принцезата од Монако се грижи за крави, кози и...

0
Ѕвезда на најновата насловна страница на „Л Офисиел Монако“ е снаата на принцезата Каролина од Монако. Убавата Беатрис, радио и телевизиска новинарка,...

Недостасува неговиот глас: Слушнете ја необјавената „Божиќна песна“ на Влатко Илиевски...

0
Вчера премиерно на официјалната страница на прерано починатата рок-ѕвезда Влатко Илиевски беше пуштена досега необјавената „Божиќна песна“ во изведба на Влатко и хорот...