fbpx

таг: страна

Зеленски : Руските граѓани кои молчат за војната ја поддржуваат

0
Украинската војска денес објави силно гранатирање од страна на руските сили во источниот регион Донбас, како и во областите во јужна...

Интензивно гранатирање во регионот на Доњецк

0
Силно гранатирање од страна на руските сили во источниот украински регион Доњецк беше објавено во...

Петличковски: Голем дел на високата смртност од Ковид-19 се должи на...

0
Запоставеното сопствено здравје од страна на граѓаните е причина на која се должи голем дел од високата смртност од корона вирусот во Македонија....

Маските ги прават луѓето попривлечни, покажува истражување

0
Британските научници открија позитивна страна на пандемијата – луѓето изгледаат поатрактивни носејќи заштитни маски, пренесува „Гардијан“. Истражувачите од Универзитетот Кардиф, се изненадиле...

ВО ЖИВО: Следете го движењето на санката на Дедо Мраз

0
На популарната страна Flightradar каде може да се следат авионските летови, сега може да го гледате и движењето на санката на Дедо Мраз....

ХОРОСКОП: На што треба да внимавате во новата година, особено овој...

0
Прочитајте ја темната страна за секој од хороскопските знаци и како во 2022 година може да ги потиснете импулсите и да бидете подобри...

ФИФА ги објави кандидатите за фудбалер на годината

0
Познати се имињата на играчите кои се номинирани од страна на Светската фудбалска асоцијација (ФИФА) за наградата фудбалер на 2021 година. Номинирани...

Спиењето на грб е најкорисно за телото

0
Некои луѓе спијат на страна, некои склопчени или „распослани“ на креветот, а некои на стомак… Иако спиењето на грб некому можеби му изгледа...

Делгација на ЕУ испитува користење на шпионски софтвер во Унгарија

0
Недостатокот на одговори од страна на унгарската влада за наводно шпионирање новинари, политичари и бизнисмени ги покрена прашањата пред комисијата за...

Филипче апелира до младите: Забавата ќе се надомести, годинава здравјето мора...

0
Очекувам одговорно празнување од страна на младите за време на празниците. Сакам да им порачам дека забавата ќе ја надоместат, животот е...