fbpx

таг: Стразбур

ЕП ќе расправа за борбата против организираниот криминал и корупцијата во...

0
Пратениците на Европскиот парламент денеска во Стразбур ќе разговараат за европската интеграција на Западен Балкан...

Европратениците ќе гласаат за дигиталниот ковид сертификат

0
Европскиот парламент на пленарната седница која почнува денеска во Стразбур треба да го даде своето последно одобрување...

Емануел Макрон жали што демократијата „подмолно“ се повеќе се оспорува

0
Во Стразбур, во хемисиклот на Европскиот парламент, со говорот на францускиот претседател Емануел Макрон и на претседателите на трите европски институции, започна јавната...