fbpx

таг: стража

Американската крајбрежна стража заплени дрога во вредност од 1,4 милијарди долари

0
Крајбрежната стража на Соединетите Американски Држави соопшти дека запленила „импресивни количества кокаин и канабис во вредност од...

Турски брод испукал предупредувачки истрели кон кипарската полиција

0
Турската крајбрежна стража во раните утрински часови отворила оган врз брод на кипарската крајбрежна стража, пренесуваат агенциите. Портпаролот на кипарската полиција Христос...

Повеќе од 500 мигранти со брод пристигнале во Италија

0
Италијанската крајбрежна стража пресретна четири мали бродови кои превезувале повеќе од 500 мигранти и ги придружуваше до островот Лампедуза, на околу 200 километри...

ИОМ: Пресретнати 126 мигранти во близина на Либија

0
Либиската крајбрежна стража пресретна повеќе од 120 мигранти, меѓу кои осум жени и 28 деца, соопшти денеска Меѓународната организација за миграција (ИОМ). ...