fbpx

таг: страдаат

Прва во Европа – Шпанија планира да воведе тридневно боледување за...

0
Шпанија планира да воведе боледување за жените кои страдаат од силни менструални болки, јавува ...

Десетици деца низ Европа затруени со салмонела – најверојатно од Киндер...

0
Многу деца во неколку европски земји страдаат од труење со храна откако се заразиле со салмонела, а се верува дека оваа...

Потврдено: овој производ е број 1 за снижување на крвниот притисок

0
Многу луѓе страдаат од повишен крвен притисок, што дополнително и значително го зголемува ризикот од кариоваскуларни болести. Млечните производи содржат микронутритиенти, како калциум,...

Ви требаат само две состојки: Направете го овој ефикасен домашен лек...

0
Од проширените вени не страдаат само повозрасните лица. Поради претераното седење на работа и во домот, отекувањето и проширувањето на вените е честа...

ПОВЕЌЕ УЖИВААТ ВО ТУЃОТО ПАТЕЊЕ ОТКОЛКУ ВО СВОЈАТА СРЕЌА: Ова се...

0
Уживаат кога другите страдаат, проблемите на другите луѓе се нивна ментална храна. Многу карактеристики зависат од нашиот хороскопски знак, и добри и...

Несоница – причини и третман

0
Луѓето кои страдаат од несоница често се жалат од следниве проблеми: тешкотии да заспијат, проблем да спијат подолго (се будат неколкупати во...

Психолог сугерира едноставни начини за подобра концентрација

0
Сè повеќе луѓе страдаат од намалена концентрација која дополнително им го влошува секојдневниот живот. Психологот д-р Ник Перхам од Универзитетот „Cardiff Metropolitan“...

Бројот на заразени со коронавирус надмина 81 милиони

0
Бројот на луѓе кои страдаат од коронавирус во светот денес надмина 81 милиони, покажуваат најновите податоци на worldometers.info. Досега починале 1,769 милиони...