fbpx

таг: стравува

Се расипал замрзнувачот во англиска клиника, уништени стотици вакцини

0
Се стравува дека стотици дози од вакцината против Ковид-19 пропаднале откако се расипал замрзнувачот во една англиската клиника. Клиниката...