fbpx

таг: стравувајќи

СЗО загрижена дека богатите земји би можеле да акумулираат вакцини поради...

0
Светската здравствена организација (СЗО) изрази загриженост дека богатите земји, стравувајќи од новиот вид на коронавирус...