fbpx

таг: сто

По два месецa, воспоставен е хуманитарен коридор во Мариопол

0
По два месеца заробеништво, речиси сто лица беа успешно евакуирани од челичарницата Азовстал во Мариупол и конечно гледаат дневна светлина. По...

840 илјади евра за сопствениците на ресторани за свадби

0
Сто и седум категоризирани ресторани за свадби, ќе поделат 840 илјади евра, пари од државната каса. Владата...

Масовни протести на 137 локации во Франција против планот за вакцинација...

0
Повеќе од сто илјади луѓе ширум Франција протестираа синоќа против планот на францускиот претседател Емануел Макрон да ги вакцинира здравствените работници и да...

СТО на 15 февруари ќе го избира новиот директор

0
Светска трговска организација (СТО) соопшти дека на 15 февруари ќе го избере новиот генерален директор и членовите на главните тела надлежни за донесување...

Уапсени сто лица на протести во Русија

0
Околу сто лица се приведени на денешните недозволени протести на приврзаниците на опозицискиот лидер Алексеј Навални во Владивосток. Во Екатеринбург,...