fbpx

таг: Столтенберг

Столтенберг: Рускиот напад врз Украина, најголема безбедносна криза од Втората светска...

0
Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека рускиот напад врз Украина доведе до најголемата...

Столтенберг: Турската загриженост поради тероризмот е „легитимна“

0
Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг изјави дека Турција има „легитимна загриженост“ за тероризмот и...

Столтенберг: Западот да се подготви за долга војна во Украина

0
Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг, по вчерашните разговори во Белата куќа со американскиот претседател...

Финска и Шведска поднесоа барање за членство во НАТО

0
Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг го поздрави барањето на Шведска и Финска да се приклучат кон Северноатлантската алијанса, опишувајќи го...

Столтенберг: Финска и Шведска официјално аплицираа за членство

0
Шефот на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека Финска и Шведска официјално поднеле барање за членство...

Столтенберг ќе го продолжи мандатот во НАТО за една година

0
Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг треба да го продолжи мандатот на чело на Алијансата...

Столтенберг: Можно е Русија да планира операции со хемиско оружје под...

0
Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг за германскиот весник „Велт ам Зонтаг“ изјави дека Кремљ...

Столтенберг најави состанок на сојузниците на НАТО

0
Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг го осуди рускиот „непромислен напад“ врз Украина. Во...

САД и ЕУ ѝ се заканија на Русија со остри економски...

0
Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека руските напади врз Украина се сериозен момент за безбедноста во Европа. Но, Столтенберг...

Столтенберг: Сите индикации се дека Русија планира напад од големи размери...

0
По американскиот претседател Бајден и генералниот секретар на НАТО Столтенберг рече дека очекува сеопфатен напад на руската војска врз Украина, што...