fbpx

таг: стои

Откриено е најсилното магнетно поле во универзумот

0
Тимот што стои зад првиот кинески сателит кој користи технологија со х-зраци, „Инсајт-ејч-екс-ем-ти“, го открил...

Селаковиќ: Единствен начин за решение со Косово е дијалогот

0
Србија стои на ставот дека дијалогот е единственото решение за какво било политичко прашање, рече...

Русија повика да не се политизираат Олимписките игри

0
Официјална Москва порача денеска дека политиката треба да стои настрана од олимпискиот спорт, ден откако САД објавија дипломатски бојкот на Зимските олимписки игри...

ФОТО | Никола Ристановски во улога на таткото на Биби: „Светот...

0
Како што стои на официјалниот инстаграм – профил на мултимедијален проект „Светот на Биби“, најмалите верни гледачи како и нивните родители наскоро...

„Мајкрософт“ забележа нови хакерски напади од „Нобелиум“

0
Хакерската група што стои зад нападот врз американската софтверска компанија SolarWinds, извршен лани, сега се насочила кон владини агенции, аналитички центри и невладини...