fbpx

таг: стил

ФОТО: Кендал Џенер ги освојува улиците на Њујорк со својот стил

0
Нејзиниот стил е едноставен и практичен, барем така тврдат светските модни експерти. Кендал користи едноставни кроеви, еднобојни парчиња и тие...

Јапонски совети за секој родител: Како од вашето дете да изградите...

0
Иако јапонскиот стил на родителство е различен од нашиот, можеме да „украдеме“ неколку трикови од оваа далечна земја од Истокот, бидејќи тие...