fbpx

таг: СТИКО

Германија – Лицата под 60 години да не примаат втора доза...

0
Германската комисија за вакцини – СТИКО, вчера препорача луѓето под 60-годишна возраст кои се вакцинирале со првата...

Германија одлучи: Еве што им препорачува на луѓето под 60 години...

0
Германската комисија за вакцинација (СТИКО) им препорача на луѓето под 60-годишна возраст, кои веќе ја примиле првата доза на вакцината на Астра Зенека...