fbpx

таг: сте

Меѓународен тим од експерти повторно создал јадења стари 4.000 години од...

0
Дали некогаш сте се запрашале што јаделе луѓето пред 4000 години? Тим од меѓународни научници со познавања од кулинарската историја, хемијата на храната...

Википедија доби нов дизајн на кој се работеше со години –...

0
КОГА последен пат сте ја отвориле Википедија? Ако сте го направиле ова, да речеме, во последните 24 часа, можеби сте забележале некои многу...

Збунети се и забораваат: Кај овие хороскопски знаци главите секогаш им...

0
ДАЛИ некогаш сте се запрашале зошто главите на некои луѓе секогаш се во облаци? Можете да им кажете нешто важно, очекувајќи да обрнат...

Сакате ново милениче? Треба да го знаете ова пред мачката да...

0
Дали сте размислувале да посвоите мачка? Пред тоа, треба да проверите дали сте подготвени за овие неколку предизвици кои доаѓаат со вашето крзнено...

Мислат дека се подобри од другите: Ова се најпретенциозните хороскопски знаци

0
ДЕФИНИТИВНО сте налетале на некој кој мисли дека е подобар од вас. Овие луѓе го омаловажуваат вашиот стил на облекување или вкус при...

Дали знаевте дека може да бидете алергични на ниски температури? –...

0
Можно е да сте алергични на многу работи, вклучително и на ниски температури. Медицинскиот термин за ефект „коприва“ кои се формираат на...

Дневен хороскоп за среда (04.01.2023)

0
Овен Задоволни сте како помина претходната недела. Што се однесува до следната недела, планирате да продолжите со истото темпо. ...

Дневен хороскоп за недела (01.01.2023)

0
Овен Иако сте свесни за тешкотијата на финансиската ситуација, тоа не ве спречува да ја искористите целата своја креативност и да потрошите...

Зошто жената со руса коса се нарекува плавуша?

0
Дали некогаш сте се запрашале зошто жените кои имаат жолта коса ги нарекуваме „плавуши“? Тоа не е случајно! Зад оваа лингвистичка конфузија се...

Консултант за спиење открива како да ги натерате бебињата да спијат...

0
АКО сте еден од оние родители кои треба да се борат да ги натера децата да спијат навечер, не сте единствените. Консултантот за...