fbpx

таг: степен

Проф. Трајковски: Во следните 6 месеци ќе подзаборавиме на епидемијата

0
Македонија премина од IV во III степен на ризик за пренесување на заразата, според критериумите на Европскиот центар за спречување на заразни болести...

Земјотрес во Грција

0
Земјотрес со интензитет од 5,1 степен според Рихтерова скала е регистриран денеска во Егејското Море покрај брегот на Грција, соопшти американската геолошка служба....

Силен земјотрес ја стресе омилената летна дестинација на младите од Македонија...

0
Земјотрес со јачина од 4,1 степен според Рихтеровата скала е регистриран денес во 14:26 часот во близина на грчкиот остров Закинтос. Според...

Тлото во Хрватска и натаму не мирува, нов потрес во близина...

0
Земјотрес со јачина од 4,1 степен по Рихтер пред околу еден час е регистриран во Хрватска. Како...

Силен земјотрес во Грција

0
Земјотрес со интензитет од 5,1 степен беше регистриран утрово во Грција, соопшти Евро-медитеранскиот сеизмолошки центар. Епицентарот бил на 22 км североисточно од...