fbpx

таг: „стелт“

Откриена подваријантата стелт омикрон кај пациенти во Македонија

0
Подваријнтата стелт омикрон е регистрирана кај пациенти во Македонија, објави Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) во неделниот извештај кој се однесува за период...

Ова се првите симтпоми на стелт омикрон сојот кој се шири...

0
Стелт омикрон сојот се шири низ светот, а според информациите кои ни доаѓаат од некои земји, тој е и до два пати позаразен...

Пристигна омикрон стелт-вирус кој не може да се открие со ПЦР...

0
Научниците тврдат дека идентификувале „стелт“ или „невидлива“ верзија на новиот вид на корона наречен омикрон, за кој велат дека не може да се...