fbpx

таг: Стеван

КОШАРКАРСКИОТ СВЕТ ЗАВИЕН ВО ЦРНО: Почина познатиот млад српски кошаркар (ФОТО)

0
Повремениот српски кошаркар Стеван Јеловац почина три недели откако доживеа мозочен удар Веста за смртта на кошаркарот на АЕК ја шокираше целата...

Зона Замфирова навистина постоела: Ова е вистинската приказна за Евросима Кијаметовиќ

0
Убавицата која го инспирирала Стеван Сремац да го напише неговото најпознато дело, навистина постоела. Евросима Кијаметовиќ, позната како Зона,...