таг: статусот

Сè додека го немаме законот, ние сме оставени на милост и...

0
Статусот „договор на дело” најмногу ги одлева медицинските сестри од болниците. И апелираме во иднина да не се вработуваат сестри под договор на...

Со промена на Уставот, Северна Кореја доби статус на нуклеарна сила

0
Северна Кореја го впиша статусот на нуклеарна енергија во нејзиниот Устав, а претседателот...

ЕК треба да го соопшти мислењето за кандидатурата на Украина за...

0
Европската комисија денеска треба да го соопшти мислењето за статусот на Украина како кандидат за...

Марсијал дефинитивно има нов клуб

0
Неколку играчи на Манчестер Јунајтед се незадоволни од статусот во тимот и сакаат да го сменат клубот. Марсијал одби да игра против...

Леброн изведе нов потег и погоди тројка пред клупата на Детроит...

0
Лос Анџелес Лејкерс го потврди статусот на фаворит и славеше над Детрот Пистонс со 110-106, а за тоа најзаслужен беше Леброн Џејмс кој...