таг: статистика

Заврши пописот во Албанија, прелиминарни резултати се очекуваат следната година

0
Институтот за статистика на Албанија (ИНСТАТ) објави дека пописот на населението и домаќинствата во земјата е официјално завршен на 16 ноември....

Германците пресметале колку чини дете до 18 години – не е...

0
Германскиот сојузен завод за статистика ги објави резултатите од истражувањето според кое просечната потрошувачка на родителите за одгледување дете до 18 години е...

Донарума прогласен за најдобар голман за 2021 година

0
Меѓународната федерација за фудбалска историја и статистика го прогласи Џанлуиџи Донарума за најдобар голман за 2021 година....

Од почетокот на пандемијата 8.000 болни починаа од ковид-19, омикронот забрзано...

0
Според вчерашната ковид – статистика, забележан е рекорден број на новозаразени лица со коронавирусот, речиси 1.400 за само 24 часа. Заклучно со вчерашната...

75 отсто од хоспитализираните не се вакцинирани против ковид-19

0
Според статистика за изминативе два месеци, 33.246, граѓани, односно 73% од позитивните на Ковид 19 не биле вакцинирани. Процентот на хоспитализирани лица кои...

Британија: На ЕУРО2020 приведени 96 навивачи

0
Британското Министерство за внатрешни работи ја објави годишната статистика на апсења поврзани со фудбалски натпревари во која се наведува дека полицијата за време...

Нереална статистика: 13-годишен талент на Милан постигнал 483 гола на 87...

0
Неверојатна голгетерска статистика доаѓа од младинските категории на Милан. 13-годишниот Франческо Камарда е гол-машина, а доказ за тоа се неговите нереални бројки. ...

Најсеверните делови од Европа погодени од топол бран

0
По најтоплиот месец јуни во историјата на метеоролошката статистика во Финска и некои делови на Шведска, температурите на воздухот од неделата се граничат...

Албанија за 10 години ја напуштиле 600 илјади граѓани

0
Албанскиот државен Институт за статистика, ИНСТАТ, објави дека бројот на албанските граѓани кои живеат надвор од земјата, на крајот на 2020 година достигнал...