таг: старт

Клоп го договорил првото засилување во јануари

0
Ливерпул има лош старт на сезоната во Премиерлигата, но раководството на клубот му даде поддршка на Клоп,...

Победа на Симева, Србљак во главната фаза

0
Македонската тенисерка Александра Симева имаше успешен старт на ИТФ-фјучрс турнирот во Анталија, Турција, вреден 15.000 долари и обезбеди учество во главната фаза. ...

Јапонска компанија почна да продава летечки мотор од 680.000 долари

0
Јапонска старт ап компанија го пушти на пазарот својот летечки мотор (хавербајк), чија цена е 680.000 долари. „XTurismo Limited Edition“ на „А.Л.И. технолоџис“...

ЖРК Вардар го елиминира тимот на Приштина

0
Ракометарките на Вардар имаа успешен старт по враќањето на европската сцена и го елиминираа тимот на Приштина во нокаут-фазата на ЕХФ Европскиот...

Монпелје го разби Вардар и му го нанесе првиот пораз во...

0
Македонскиот ракометен првак Вардар 1961 по перфектниот старт на Лигата на шампионите се сопна во дуелот со француски Монпелје (25-31) во рамки на...

ВИДЕО: Силекс преку Додевски до рано водство

0
На самиот старт од натпреварот, Силекс донесе преднос од 1-0 на првиот натпревар во Конференциската лига на УЕФА. Кристијан Додевски во...

Охрид и Струга стравуваат за туризмот

0
Како се наближува вообичаениот старт на сезоната, од туристичкиот сектор во Охрид и Струга се сè поголеми песимисти дека работите ќе бидат подобри...

Кузмановски: Тешко е да се игра во време на корона

0
Македонија имаше лош старт на 27.Светско првенство во Египет на кое стигна по спореден пат, како прва резерва по откажувањето на Чешка поради...