fbpx

таг: стартува

За прв пат, судија-робот на Светско клупско првенство

0
За неколку недели стартува Светското клупско првенство, кое ќе биде многу поразлично во однос на последните години,...

Возач на Мерцедес, Валтери Ботас, ќе стартува прв во трката за...

0
Финскиот возач на „Мерцедес“ Валтери Ботас ќе стартува прв во трката за Големата награда на...

Мундијалска треска: Данска ја брани титулата, Франција со најмногу трофеи!

0
Чекањето заврши, стартува 27 по ред Светско првенство кое ќе се одржува во Египет, во периодот од 13-31 јануари. Ќе учествуваат рекордни...