fbpx

таг: стартуваше

ХАОС во Сегедин – Црвен и син картон за Мандиќ, Карабатиќ...

0
Селекцијата на Франција стартуваше победнички на Европското првенство откако славеше над Хрватска со 27-22. Сепак меч меѓу овие две репрезентаци не може да...

Започна гласањето за НБА Ол-стар натпреварот во 2022 година

0
Викендов стартуваше гласањето за НБА Ол-стар натпреварот во 2022 година. Гласањето ќе биде отворено до 22 јануари 2022 година. Привремените резултати ќе бидат...

Во Скопје одржан Форум на спортисти

0
Во организација на МОК, ИОК и СЕА, на 14. декември стартуваше новиот дводневен настан “Форум за спортисти”. Целта на настанот е да ги...

Македонските кошаркарки загубија од Германија во квалификациите за женскиот Евробаскет 2023

0
Женската сениорска репрезентација на Македонија со пораз 41:73 ги стартуваше квалификациите за Евробаскетот 2023 година. Македонките одиграа одлично прво полувреме на гостувањето...

Донарума со фантастична парада одбрани пенал, Вајналдум конечно се разбуди во...

0
Лајпциг на најдобар можен начин го стартуваше натпреварот против ПСЖ, но откако не ја искористи својата шанса да замине на предност од 2:0,...

ЛШ: Моќниот Манчестер Сити и уедливиот Спортинг Лисабон

0
Вечерва стартуваше 3. коло од фудбалската Лига на шампиони, а љубителите на фудбалот видоа 11 погодоци на два меча. Клуб Бриж вечерва...

ТИКЕТОТ СО НАЈМНОГУ ПОГОДОЦИ ВРЕДИ 100 000 денари! Акција на Sport...

0
Во Sport Life стартуваше акцијата „до 50 шанси за 100 000 денари“ во која ќе...

Лазаров: Чиле е шансата, да губиш со 18-19 голови разлика, тоа...

0
Нашата сениорска репрезентација стартуваше со два убедливи порази на Светското првенство во Египет, од Шведска (32:20), а потоа и од домаќинот (38:19)....