fbpx

таг: „Старлинк“

Starlink веќе е достапен и во Македонија

0
Сателитскиот интернет „Старлинк“ управуван од компанијата „СпејсИкс“ отсега е достапен и во Македонија. Оваа информација ја соопшти компанијата на Твитер каде...