fbpx

таг: стана

Хит во Пакистан: Јаре со уши долги над еден метар

0
Нубиско јаре стана хит на интернет и освои многу срца поради неговиот необичен изглед – тоа има екстремно долги уши, поради кои го...

Зошто треба веднаш да престанете да користите пластична фолија?

0
Пластичната фолија стана популарна во 1950-тите за различни намени во кујната. Фолијата е евтина и практична, а обвивката е проѕирна и податлива, па...

Белгија е првата земја која воведе задолжителен 21-дневен карантин за мајмунски...

0
Белгија стана првата земја која воведе задолжителен 21-дневен карантин за мајмунски сипаници, а набргу потоа слична одлука објави и Обединетото Кралство, пренесува „Дејли...

Белгија е првата земја што воведе карантин поради мајмунски сипаници

0
Белгија стана првата земја што воведе задолжителен 21-дневен карантин против мајмунски сипаници, бидејќи 14 земји...

Ед Ширан доби уште една ќерка

0
Британскиот кантавтор Ед Ширан стана татко по втор пат. Според наводите, тој решил веднаш да го открие полот на бебето, па на Инстаграм...

Ова е девојчето со најдолго име на светот – го учела...

0
Девојчето стана хит во светот и влезе во Гинисовата книга на рекорди со најдолгото име на светот, а нејзиниот извод од матична книга...

Чај од куркума – благотворно дејствува на организмот!

0
Чајот од куркума стана исклучително популарен на нашите простори Ако сакате да пробате чај од куркума, пригответе го на овој начин ...

Џони Деп загуби милиони поради Амбер Херд: Ова е точната цифра!

0
Судењето меѓу поранешните сопружници стана главна тема на светските медиуми, а кариерата на актерот е во сериозна криза откако Амбер го обвини за...

11-годишен фотограф – сензација меѓу туристите во Боливија

0
11-годишно момче стана сензација меѓу туристите во Боливија. Со малку игра со перспективата, Питер Кондори прави креативни фотографии од посетителите во солените...

11 работи кои сигурно не сте ги знаеле за Мајкл Џексон

0
Кралот на попот стана најуспешниот и највлијателниот музичар на сите времиња во својот живот! Мајкл Џексон е најнаградуваниот пејач досега. Дури 23...