таг: стана

Столтенберг: Знамето на Шведска во понеделник ќе биде подигнато пред седиштето...

0
Знамето на Шведска, која од денеска стана полноправна членка на НАТО, во понеделник ќе биде подигнато пред седиштето на Алијансата во Брисел. Ова...

Супербол 2024 најгледан настан во историјата на американската телевизија

0
реклама Суперболот во неделата стана најгледан настан во историјата на американската телевизија, објави НФЛ....

Хороскопски знаци кои знаат како да се справат со стресни ситуации

0
реклама СПРАВУВАЊЕТО со стресот стана неизбежен дел од секојдневниот живот. Стресните ситуации варираат од...

Овие хороскопски знаци строго се придржуваат до традицијата

0
реклама СВЕТОТ стана место каде брзината одлучува колку некој ќе биде успешен во животот....

Вештачката интелигенција доаѓа и на WhatsApp

0
реклама Вештачката интелигенција (ВИ) стана омилена играчка на новите генерации. Ова поттикна многу популарни...

Пациентите со цироза на црн дроб на Клиниката за гастро добија...

0
Клиниката за гастроентерохепатологија стана еден од 100-те референтни центри за проучување на хроничната црнодробна слабост кои се лоцирани во 26 европски држави. Активностите...

Австралија стана прва земја во светот која дозволи употреба на магични...

0
Австралија стана првата земја што ги класифицира психоделиците како лекови на национално ниво. Одобрувањето дозволува употреба на псилоцибин, кој се наоѓа во...

Ман. Сити прекина традицијата која важеше претходните 10 години

0
Манчестер Сити прв пат во клуската историја стана европски шампион. Голот на Родри со кој...

Негативен рекорд на Лампард на клупата на Челзи

0
Менаџерот на Челси, Френк Лампард, стана првиот англиски тренер кој загубил десет последователни натпревари на...

Дали можеме да им помогнеме на пушачите? Да!

0
Како Шведска стана земја со стапка на пушачи од 5 проценти, најниска во ЕУ? Благодарение на преминот од цигари на помалку штетни алтернативи....