таг: Стадионот

Скалони: Не е дуел само меѓу Меси и Мбапе, туку меѓу...

0
Во недела од 16:00 часот на стадионот „Лусаил“ во Катар ќе започне финалето на досега најчудното и...

(ВИДЕО) Нападнати фудбалерите и навивачите на ФК Башкими

0
Во рамките на 15. коло во третата Северна лига, на стадионот во скопската населба Аеродром, каде се...

Фури: Чисора има глава како карпа, тој е „бионски човек“

0
Британскиот боксер Тајсон Фјури на 3 декември на стадионот на Тотенхем во Лондон ќе ја брани титулата...

Македонија ја отвори Лигата на нациите со бод

0
Фудбалската репрезентација на Македонија со реми кај Бугарија (1-1) на стадионот во Разград ја почна новата сезона во Лигата на нациите, преку која...

Македонија Ѓ.П. и Силекс во дербито на Купот и излез во...

0
Во петок на стадионот „Тоше Проески“ во Скопје ќе се одигра финалето на Купот на Македонија, во кое екипата на Силекс ќе го...

Маргвелашвили: Секој натпревар за нас е финале

0
ФК Шкупи на стадионот Чаир, во рамките на 21. коло од македонскиот фудбалски шампионат. ќе го пречека...

Денеска на стадионот во Чаир ќе се одигра дербито на 11.коло...

0
Денеска од 14 часот на стадионот на Чаир, закажано е дербито од 11.коло во ПМФЛ помеѓу Шкупи и Ренова. Две екипи кои...

ИЗБЕГНАТА ТРАГЕДИЈА: Се урна трибина, затворен стадионот на холандски Нец

0
Холандските власти го затворија стадионот „Гоферт“ во градот Нијмиген, откако во неделата се урна дел од трибина за време на прволигашкиот натпревар меѓу...

ВИДЕО: Пандев со „шпалир“ испратен од теренот во Амстердам

0
Емоции, солзи… на стадионот во Амстердам… Нашиот капитен Горан Пандев го напушти теренот. Погледнете:

Неапол ќе стане музеј на Марадона со споменици, мурали

0
По именувањето на стадионот и една автобуска станица, властите во Неапол размислуваат во градот на направат своевиден „музеј“ кој би го носел името...