таг: средства

Бајден со помош на Обама и Клинтон собра рекордни 25 милиони...

0
Кампањата за собирање средства за американскиот претседател Џо Бајден со поранешните претседатели Барак Обама и Бил Клинтон генерира над 25 милиони долари, најголема...

Фон дер Лајен: ЕУ ќе ги користи приходите од замрзнатите руски...

0
Европската унија ќе ги користи приходите од руските финансиски средства кои се чуваат во европските банкарски институции за колективно купување оружје за Украина,...

ЕУ деблокира 10 милијарди евра за Унгарија, но поддршката на Орбан...

0
Комисијата на ЕУ одмрзна 10,2 милијарди евра (11 милијарди долари) замрзнати средства за Унгарија пред последниот самит на ЕУ на 14-15 декември, каде...

Внимание! Внимавајте на овие работи ако чистите со комбинација од оцет...

0
реклама Ако барате средства за чистење „направи сам“ за речиси сè, ќе видите дека се...

Фон Дер Лајен предлага план за конфискација на замрзнати руски имоти

0
Европската комисија денеска предложи план за конфискација на руските средства што се замрзнати по неиспровоцираната...

Катар ќе го забрани алкохол на стадионите на СП?!

0
Катар со сите средства се обидува да го забрани алкохолот, иако договорот беше тој да биде дозволен...

Барселона плати над 300 милиони евра за три sвезди, сега ги...

0
Со сите средства, Барселона се обидува да заштеди и да ја подобри финансиската слика и конечно да обезбеди услови за нов договор за...

Бесими: Над десет милиони евра инвестиции за енергетски ефикасни јавни објекти...

0
Инјектирањето средства во проекти што имаат силна додадена вредност е од големо значење за заздравување на економијата, а понатаму и за забрзување на...

Филипче: Набавуваме сензори за мерење дијабет кај деца

0
Министерството за здравство обезбеди средства за набавка на сензори за мерење на дијабет кај деца, најави министерот за здравство д-р Венко Филипче во...

Пановски: Со седење во канцеларија не се наоѓаат вакцини

0
Сите средства треба да се употребат при набавка на вакцини, сите методи, па дури да се употребат и луѓе кои што играат и...