таг: средно

Десетици ученици во Мексико отруени со непозната супстанца

0
Најмалку 57 ученици се отруени со непозната супстанца во средно училиште во јужната мексиканска држава...

Вооружени разбојници упаднале во училиште во Шведска

0
Во средно училиште во Шведска, двајца разбојници со ножеви влегле и украле компјутери од учениците, пишува Би-Би-Си. Имено, тие за...

Руски тинејџер детенорал експлозив во училиште, 11 повредени

0
Осумнаесетгодишен матурант детонирал експлозивна направа во православно средно училиште во близина на Москва, при што...

Тројца ученици убиени, осум ранети во пукање во училиште во САД

0
Едно 15-годишно момче во средно училиште во американската сојузна држава Мичиген уби тројца соученици и...

Во Охрид нема кадри за угостителството, но нема интерес за учење...

0
Охридското средно угостителско училиште образува стручни кадри кои се одлеваат во други градови и не остануваат во Охрид кој страда од недостиг на...

Тарт со карамелизирани јаболка

0
Состојки: – 1 пакување лиснато тесто– 3 средно големи јаболка– 2 лажички сок од лимон– ¼ до половина лажица цимет...