таг: средноевропско

Турција ја погоди земјотрес со јачина од 5,3 степени

0
Турција во 7:37 часот по средноевропско време ја погоди земјотрес со јачина од 5,3 степени по Рихтер, јави Европско-медитеранскиот сеизмолошки...