таг: средни

Србија: Во 97 основни училишта утрово стигнале дојави за поставени бомби...

0
Дури 97 основни училишта во Белград, како и некои средни училишта утринава добиле дојави за...

Ружиќ: Дојавите за бомби во сите 23 средни училишта во Белград...

0
По дојавите за поставени бомби во 23 средни училишта и гимназии во Белград, припадниците на Министерството за внатрешни работи интервенирале, извршиле...

Во скринингот за ковид-19 опфатени 364 основни и 109 средни училишта

0
Во вкупно 364 основни и 109 средни училишта во Македонија идната недела ќе почне скринингот за ковид-19 кај 8.178 ученици, соопшти Министерството за...

Малите и средни претпријатија ќе имаат на располагање 100 милиони евра...

0
Малите и средни претпријатија ќе имаат на располагање 100 милиони евра поволни кредити обезбедени преку Европската инвестициска...

Неизвесно е отворањето на британските средни училишта по Божиќ

0
Неизвесно е дали сите средни училишта во Велика Британија ќе ја продолжат наставата по Божиќ, соопшти утрово кабинетот на секретарот на...

Гасот го замени мазутот како енергенс во 28 установи

0
Во 28 објекти – градинки, основни и средни училишта, здравствени и административни објекти, сменети се системите за греење, ни одговори Владата на...