fbpx

таг: средниот

Гави ќе го продолжи договорот со Барселона до 2026 година

0
Играчот од средниот ред на Барселона, Гави е блиску до продолжување на договорот со клубот. Преговорите меѓу двете страни се во напредна фаза....

Барселона сака одговор од Дембеле за продолжување на договорот до натпреварот...

0
Иднината на играчот од средниот ред на Барселона, Усман Дембеле се уште е неизвесна. Клубот бара јасен одговор од играчот за продолжување на...

Џошуа Кимих најдобар фудбалер на Германија за 2021 година

0
Играчот од средниот ред на Баерн Минхен, Џошуа Кимих е најдобар фудбалер во репрезентацијата на Германија за 2021 година во изборот на навивачите....

Инсиње летово ќе се пресели во Торонто, трансферот е договорен

0
Играчот од средниот ред на Наполи, Лоренцо Инсиње ќе се пресели во Торонто ова лето. Според инсајдерот Фабрицио Романо, 30-годишниот Италијанец одлучи...

Кутињо реши да ја напушти Барселона

0
Фудбалерот од средниот ред на Барселона, Филипе Кутињо донесе одлука да го напушти каталонскиот клуб за време на зимскиот преоден рок, соопштува „Мундо...

Сане: Баерн е еден од фаворитите во Лигата на шампионите

0
Играчот од средниот ред на Баерн, Лерој Сане го сподели своето мислење за шансите на тимот да го освои германското првенство и Лигата...

Вајналдум може да се врати во Ливерпул

0
Фудбалерот од средниот ред на Пари Сен-Жермен, Џорџињо Вајналдум може да се врати во Ливерпул. Според „Мирор“, фудбалерот е незадоволен од минутажата...

ПСЖ не може да најде нов клуб за Дракслер поради високата...

0
Пари Сен-Жермен сака да го позајми играчот од средниот ред Јулијан Дракслер. Но, засега Французите не можат да најдат нов тим за 28-годишниот...

Погба останува без клуб, Реал Мадрид се откажува од трката за...

0
Фудбалерот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Пол Погба повеќе не е во трансфер плановите на Реал Мадрид, кралскиот клуб се откажал од...

Гонсалвеш прогласен за играч на неделата во Лигата на шампионите

0
Фудбалерот од средниот ред на Спортинг Лисабон, Педро Гонсалвеш е прогласен за играч на неделата во Лигата на шампионите, објави веб-страницата на УЕФА....