fbpx

таг: средба

Ќе има ли лидерска средба на која нема да се зборува...

0
Лидерска средба со една точка предвремени избори како што бара лидерот  на ВМРО-ДПМНЕ нема да...

Папата Франциск ја откажа средбата со рускиот патријарх Кирил

0
Плановите за средба на папата Франциск со рускиот патријарх Кирил во јуни во Ерусалим се...

Иако е мирна ситуацијата луѓето да бидат свесни дека вирусот е...

0
На денешната средба на Комисијата за заразни болести беше разгледана актуелната епидемиолошка состојба и се дискутираше во насока на интензивирање на кампањата за...

Преговорите меѓу Русија и Украина се очекува да продолжат денеска

0
Денеска се очекува повторна средба на делегациите на Украина и Русија на нова рунда преговори,...

Лавров: Студениот мир е подобар од студената војна

0
Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров на билатералната средба со турскиот колега Мевлут Чавушоглу рекол дека студениот мир е подобар...

Бугарскиот премиер Петков прими делегација на македонски Бугари

0
Премиерот Кирил Петков на средба со организации и здруженија на Бугари во Северна Македонија рече...

Зеленски: Не знам што сака Путин

0
Украинскиот лидер Володимир Зеленскиј предложи средба со рускиот претседател Владимир Путин со цел да се...

Митев: Овој тим има потенцијал, ќе го покажеме тоа

0
На оваа средба првите минути во „црвено-жолтиот“ дрес ги одигра Марко Митев. Тој ја доби довербата, постигна еден гол од два обиди. Меѓу...

Лазаров: Верувам во овие ракометари повеќе од самите што веруваат!

0
На денешната средба со новинарите селекторот Кирил Лазаров го анализираше вчерашното издание. „Идејата ја имам од моето поставување како селектор и...

Киеза со помош на штаки дојде на прегледот за неговото колено...

0
Тимот на Јувентус оствари драматична победа на вчерашната средба против Рома во Рим, но оваа победа „старата дама“ може скапо да ја плати...