таг: Србија

Вучиќ: 2.200 лица се пријавиле за работа во Србија преку Отворен...

0
Претседателот на Србија Александар Вучиќ изјави дека 2.200 лица се пријавиле во последниот...

Денеска нова акција во потрага во Данка

0
Четврти ден трае потрагата по двегодишното девојче Данка Илиќ од околината...

Продолжува потрагата по двегодишната Данка

0
Повеќе од 18 часа се трага по двегодишното девојче Данка Илиќ...

Избори во Белград на 2 јуни

0
Претседателката на Собранието на Србија, Ана Брнабиќ, на 22 март изјави дека ќе...

Во Брисел нов состанок за употребата на динарот во Косово

0
Главните преговарачи на Косово и Србија, Бесник Бислими и Петар Петковиќ ќе се...

Вучиќ: Србија може да го напушти Советот на Европа откако беше...

0
Претседателот на Србија, Александар Вучиќ рече дека постои можност земјата да излезе од...

Дачиќ – Односите со Русија и Кина се „витален национален интерес“

0
Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ, изјави дека одржувањето на односите...

Во Србија 36 потврдени случаи на мали сипаници, најмногу во Белград...

0
Во Србија во моментов има 36 потврдени случаи на морбили, а најголем број заболени има на територијата на Белград, како и регистрирани 962...

Единствен пазар на труд во Македонија, Србија и Албанија

0
За граѓаните на Македонија, Србија и Албанија од денеска е овозможен слободен пристап...

Лајчак ги покани Косово и Србија на состанок за динарот

0
Специјалниот пратеник за дијалогот меѓу Косово и Србија, Мирослав Лајчак, планира следната недела...