fbpx

таг: Србија

ФОТО: Училиште забрани бермуди, па момче дојде во фустан

0
Училиште во Србија им забрани на учениците да носат бермуди на часовите, па еден ученик дојде до занимлива идеја како „да го заобиколи“...

Вучиќ: Сит сум од игрите на ЕУ, затоа „Отворен Балкан“ е...

0
Не беше фер Србија во Брисел да очекува дека ќе добие отворање на нов кластер, кога Северна Македонија 17 години има...

Вучиќ: Ние не сакаме взаемно признавање со Косово

0
Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека меѓусебното признавање на Србија и Косово е желба на ЕУ, но не и на Србија....

Невреме во Александровац, делови од Ниш останаа без струја

0
Најавениот дожд и невремето најпрво пристигна на југот на Србија. Advertisements ...

Вучиќ положи заклетва како претседател на Србија

0
Во својата заклетва за втор мандат како претседател на Србија, Александар Вучиќ рече дека ќе го брани територијалниот интегритет на Србија,...

Србија се пласираше во финалето на Евровизија

0
Србија се пласираше во финалето на „Песна на Евровизија“, а претставничка Ана Ѓуриќ Констракта доби овации од публиката по настапот во Торино. ...

Навивачите на Звезда и Партизан направија хаос во Белград: Погледнете како...

0
Поради брзата реакција на полицијата настана стампедо од навивачи, но полицијата успеа да уапси голем број насилни навивачи...

Вучиќ: По изјавата на Путин, Србија е под притисок на Запад...

0
Претседателот на Србија, Александар Вучиќ во обраќањето до јавноста изјави дека Србија во иднина ќе оди посилно на европскиот пат, дека...

АФП и АП за изборите во Србија: Се очекува победа на...

0
Водечките западни новински агенции известуваат за изборите во Србија, наведувајќи дека се очекува победа на претседателот Александар Вучиќ и неговата Српска...

Училиштата во Србија забрануваат мобилни телефони за време на часовите

0
За седум дена две основни училишта во Србија забранија користење на мобилни телефони за време на наставата. Училиштата донесоа ваква...