таг: Според

Спектакл на небото: Сателитот ЕРС-2 денеска паѓа на Земјата, можно е...

0
реклама Според објавата на Европската вселенска агенција (ESA) на социјалната мрежа X, сателитот ЕРС-2, кој...

Грција воведува нов закон, место за сопствени чадори на плажите мора...

0
Според новиот закон, најмалку 50 отсто од површината на плажата ќе мора да...

Сите 18 заразени со голема кашлица се изолирани случаи, нема пренос...

0
Според инфорамциите од Инстутот за јавно здравје (ИЈЗ) сите досега потврдени 18 случаи на пертусис, односно голема кашлица се изолирани случи, нема пренос...

Русинка обвинетa за „екстремизам“ поради објавување слика на виножито на Инстаграм,...

0
Русија покрена обвиненија за екстремизам против 33-годишна жена според новите закони кои ја криминализираат поддршката за ЛГБТК заедницата, соопшти во вторникот група за...

Над 21.000 деца во Македонија немаат здравствено осигурување

0
Според Студија на УНИЦЕФ, 12 проценти од децата од 5 до 17-годишна возраст и 9 проценти од децата помлади од 5 години во...

Дали знаете која е најголемата измерена снегулка?

0
реклама Според Гинисовата книга на рекорди, најголемата снегулка била измерена во близина на Мисула, Монтана,...

По паѓањето на ЕУ визите, 28% од Косовците над 18 години...

0
Во првиот квартал од оваа година, според анализите на косовскиот институт ГАП, дури...

Кој е просечниот коефициент на интелигенција по земја во светот? Погледнете...

0
реклама Каде е Македонија? реклама Според ова истражување, просечниот коефициент на интелигенција на...

Земјотрес во БиХ предизвика сообраќајка на влезот од тунелот Врандук кај...

0
Силен земјотрес вечерва ја погоди Босна и Херцеговина. Според последните информации, земјотресот бил...

Дали знаевте дека Божиќ се слави и во Етиопија на 7...

0
реклама Божиќ според јулијанскиот календар, кој се слави на 7 јануари, го слават повеќе од...