fbpx

таг: Според

Инфлацијата во Европа опаѓа за прв пат по 17 месеци

0
Инфлацијата во еврозоната благо забави во ноември, според прелиминарните податоци објавени во средата, при што...

Долниот дом на францускиот парламент усвои закон за внесување на правото...

0
Долниот дом на францискиот парламент  синоќа усвои закон според кој правото на абортус ќе биде...

Технолошкиот гигант заинтересиран за купување на Манчестер Јунајтед

0
Според „Дејли Мирор“, гигантот „Ејпл“ покажал сериозен интерес за Манчестер јунајтед, откако семејството Глејзер реши да го продаде клубот. Една од најбогатите компании...

Земјотрес во Индонезија: Најмалку 162 лица загинаа по земјотрес со јачина...

0
Најмалку 162 лица загинаа во земјотресот во Индонезија, според гувернерот на Западна Јава. ...

Најмалку 56 луѓе загинаа во земјотресот што ја погоди индонезиската провинција...

0
Бројот на загинати во земјотресот со интензитет од 5,6 степени според Рихтеровата скала што денеска ја погоди Западна Јава во Индонезија...

Еуроактив: Албанските граѓани ја сочинуваат третата по големина дијаспора во светот

0
Според податоците објавени од Форбс, албанските граѓани ја сочинуваат третата по големина дијаспора во светот,...

Земјотрес од 6,7 степени ја погоди југозападна Суматра

0
Земјотрес со јачина од 6,7 степени според Рихтеровата скала денеска е регистриран југозападно од индонезискиот остров Суматра, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар...

Англија највредна репрезентација во Катар, Мбапе најскап на СП

0
Според „Трансфермаркт“, фудбалерите кои ќе ја претставуваат Англија на Мундијалот во Катар, заедно вредат 1,26 милијарди евра. Втора на листата е селекцијата на...

Најголемата санта мраз, најверојатно, оди кон своето топење

0
Според НАСА, најголемата санта мраз на светот, А-76А навлезе во преминот Дрејк – воден пат познат по брзите океански струи кај Антарктикот, кои...

САД: Републиканците освоија мнозинство во Претставничкиот дом

0
Според проекциите за резултатите од среднорочните избори во САД, републиканците освоија мнозинство во Претставничкиот дом,...