fbpx

таг: сподели

Чави: Две загубени титули се два тешки удара

0
Тренерот на Барселона, Чави ги сподели своите размислувања по натпреварот со Атлетик (2:3, продолженија) во 1/8 финалето од Купот на Шпанија. –...

Гвардиола: Арсенал беше подобар, ние снемавме енергија, но паричката понекогаш паѓа...

0
Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола ги сподели емоциите по денешната победа над Арсенал (2:1) во натпреварот од Премиер лигата. – Арсенал...

Гвардиола пред дуелот со Арсенал: Сити ќе игра против еден од...

0
Тренерот на Манчестер сити, Хосеп Гвардиола ги сподели своите очекувања за дербито на 21. коло од англискиот шампионат со Арсенал. – Манчестер...

Сане: Баерн е еден од фаворитите во Лигата на шампионите

0
Играчот од средниот ред на Баерн, Лерој Сане го сподели своето мислење за шансите на тимот да го освои германското првенство и Лигата...

ФИФА греши ако мисли дека Мундијал на секои две години ќе...

0
Томас Бах, претседател на Меѓународниот олимписки комитет, го сподели своето мислење за идејата за одржување на Светското фудбалско првенство на секои две години....

Томас Бах: ФИФА греши ако мисли дека Мундијал на секои две...

0
Претседателот на Меѓународниот олимписки комитет, Томас Бах го сподели своето мислење за идејата за одржување на Светското фудбалско првенство на секои две години....

Според Пиоли натпреварот против Атлетико е последна шанса за победа

0
Тренерот на Милан, Стефано Пиоли ги сподели своите очекувања за натпреварот од 5. натпревар од Лигата на шампионите против Атлетико Мадрид. –...

Де Лихт: Многу ни е важно да сме први во групата...

0
Фудбалерот на Јувентус, Матијас де Лихт ги сподели своите очекувања за натпреварот од Лигата на шампионите против Челзи. – Играњето на „Стемфорд...

Циципас: И покрај поразот во првото коло, чувствувам дека сепак ќе...

0
Четвртиот светски рекет Стефанос Циципас ги сподели емоциите по поразот од Андреј Рубљев во првото коло од групната фаза на завршниот АТП турнир....

Ванда со провокација до Икарди: Објави фотографија со поранешниот сопруг Макси...

0
Ванда Нара изненади со последната објава на социјалните мрежи, сподели фотографија со поранешниот сопруг Макси Лопез и нивните три деца Валентино, Константино и...