fbpx

таг: „СпејсИкс“

Повторно експлозија на „Старшип“ вселенското летало

0
„Спејс-Икс“ долго време се подготвува за првиот орбитален пробен лет на вселенско летало „Старшип“, но тој битен настан би можел повторно да биде...

Илон Маск поседува 9,2 отсто од акциите на „Твитер“

0
 Извршниот директор на „Тесла“ и „Спејс-Икс“, Илон Маск сега поседува 9,2 отсто од акциите на „Твитер“, откако за тоа уплати 2,89 милијарди долари....

Четворица астронаути полетаа кон МВС

0
НАСА и „Спејс-Икс“ испратија четворица астронаути на Меѓународната вселенска станица (МВС) во земјината Орбита, каде што треба да пристигнат утре. Астронаутите од...