таг: Специјалниот

Од Врховниот суд на САД побарано да го отфрли барањето за...

0
Специјалниот советник Џек Смит го повика Врховниот суд во понеделникот да ги отфрли тврдењата на поранешниот претседател Трамп за имунитет и да го...

Лајчак ги покани Косово и Србија на состанок за динарот

0
Специјалниот пратеник за дијалогот меѓу Косово и Србија, Мирослав Лајчак, планира следната недела...

Одлуката за притвор на Сали Бериша одложена за утре

0
Специјалниот суд на Албанија ја одложи за утре одлуката за барањето за мерката куќен притвор за поранешниот премиер, Сали Бериша. Исто...

„Њујорк тајмс“: Сослушани клучните соработници на Бајден во истрагата за чување...

0
Специјалниот обвинител Роберт Хур ги испрашал клучните соработници на американскиот претседател Џо Бајден, вклучително и советникот за национална безбедност Џејк Саливан,...

Судот во Хаг му одобри на Тачи да го посети семејството

0
Специјалниот суд во Хаг му одобри на поранешниот претседател на Косово, Хашим Тачи,...

Средба на Лајчак со преговарачите на Србија и Косово во Брисел

0
Специјалниот пратеник за дијалог меѓу Косово и Србија, Мирослав Лајчак, во среда, на...

Ескобар: Првиот чекор за избори на северот на Косово е да...

0
Специјалниот претставник за Западен Балкан на САД, Габриел Ескобар, во интервју за Хрватската...

Лајчак и Ескобар во Приштина и Белград

0
Специјалниот претставник на Европската унија за дијалог, Мирослав Лајчак и американскиот претставник за...

Лајчак во Белград на средба со Вучиќ

0
Специјалниот претставник на Европската унија (ЕУ) за дијалогот меѓу Белград и Приштина, Мирослав...

Лајчак: ЕУ е фокусирана на нормализација на односите меѓу Србија и...

0
По состанокот со косовскиот премиер Албин Курти, специјалниот претставник на ЕУ за дијалог, Мирослав Лајчак, рече дека ЕУ е фокусирана на...