таг: спектакуларна

„Ѓаволската комета“ се приближува кон Земјата

0
Спектакуларна комета колоквијално позната како „Ѓаволска комета“ се приближува до Земјата и моментално...

ВИДЕО/ Оливие Жиру, со два гола го сруши Интер во Сан...

0
Екипата на Милан  со пресврт забележа спектакуларна победа од 2:1, против Интер. Актуелниот ѓампион на Италија, Интер...