таг: сој

Koлку е опасен „кракен“: Вирус кој е лесно пренослив, но не...

0
Заштитата од новиот сој на Ковид-19, „кракен“, е идентична со претходните. Неопходен е сериозен пристап на граѓаните и придржување до дадените препораки. Тоа...

Д-р Стевановиќ за новиот сој кракен: Носете маска во затворен простор,...

0
Заштитата од новиот сој на Ковид-19, „кракен“, е идентична со претходните. Неопходен е сериозен пристап на граѓаните и придржување до дадените препораки. Тоа...

Лудило во Италија: Фудбалерите ќе играат со маски на терен?!

0
Општиот хаос што го предизвика новиот сој на коронавирус „омикрон“ во Италија се пренесе и на Серија А. Поради влошената епидемиолошка состојба беше...

Oмикрон се шири побрзо и предизвикува инфекции кај луѓе кои веќе...

0
Новиот сој омикрон се шири побрзо од делта-соевите и предизвикува инфекции кај луѓе кои веќе се вакцинирани или оздравеле од Ковид-19, предупреди генералниот...

„Омикрон“ може да биде најава за крај на пандемијата, сметаат експертите

0
Новиот сој на коронавирус „омикрон“ е откриен во Јужна Африка а потоа следат се повеќе информации од оваа земја во кои се тврди...

Кина очекува успешни зимски Игри и покрај стравот од Омикрон

0
Кина денеска призна дека новиот сој на коронавирус наречен омикрон е синоним за дополнителни проблеми при организацијата на зимската Олимпијада, која ќе се...

ОМИКРОН: Што е засега познато за новата варијанта на коронавирусот?

0
Новиот сој на коронавирус, наречен омикрон, првпат беше идентификуван од јужноафрикански научници, но не е сигурно дека првпат се појавил во Јужна Африка....

Индиската мутација на коронавирусот се шири низ светот, откриена е на...

0
Индискиот сој на коронавирусот кој е карактеристичен по двојната мутација и официјално е регистриран на 53 територии, покажува извештајот на СЗО. Светската...

Јужноафрикански сој детектиран кај лице од Делчево

0
Африканскиот сој на коронавирусот бил изолиран во Институтот за јавно здравје во Скопје, јавува „Слободен печат“. Порталот повикувајќи се на информации од...

Во Македонија детектиран јужноафрикански сој на коронавирусот

0
Африканскиот сој на коронавирусот бил изолиран во Институтот за јавно здравје во Скопје, дознава Слободен печат. Високи извори од Министерството за здравство ја...