таг: сојузни

Групна акција против Мета во САД: Социјалните мрежи опасни по здравјето...

0
Во Соединетите Американски Држави, 33 сојузни држави ја тужеа Мета, матичната компанија на Фејсбук и Инстаграм, поради наводната штета што овие платформи ја...

„Знаеме што се случува ако не реагираме брзо“ – Германскиот министер...

0
Германскиот министер за здравство Јенс Спан апелираше до 16 сојузни германски држави брзо да воведат построги ограничувачки...

Дванаесет држави покренаа тужба против Бајден

0
Државните обвинители од 12 сојузни држави во понеделникот поднесоа тужба против администрацијата на американскиот претседател eо Бајден,...