таг: сојузна

(ВИДЕО) Жителите на Калифорнија копаат тунели во снегот за да излезат...

0
За 18 милиони жители на американската сојузна држава Калифорнија издадено е...

Актерот Алек Болдвин ќе се соочи со обвинение за убиство од...

0
Обвинителството на Првиот судски округ на американската сојузна држава Ново Мексико денеска официјално ќе поднесе...

Седум лица убиени во нов вооружен напад во Калифорнија

0
Вооружен маж уби седум лица во американската сојузна држава Калифорнија во близина на Сан Франциско...

Маж во САД убил седум членови од своето семејство, меѓу кои...

0
Маж во американската сојузна држава Јута уби седум членови од своето семејство. Advertisements...

Индијка на 105 години освојува златни медали во трчање

0
Индијката Рамбаи од северната сојузна индиска држава Харајана има 105 години, а решила да биде тркачка дури лани – во 2021 година. Таа...

Големи пожари во САД, уништени повеќе од 160 станбени објекти

0
Големата суша што го зафати северниот дел на американската сојузна држава Ново Мексико предизвика големи шумски пожари при што се уништени...

Американец сподели лото-добивка со хуман мајстор за гитари

0
Ерик Кокрејн од американската сојузна држава Масачусетс ја подели огромната добивка на лотарија со мајстор за гитари, поради претходен негов благороден гест. ...

Го погребале, а следниот ден им се вратил дома – семејството...

0
 Жител на најјужната индиската сојузна држава Тамил Наду, еден ден по „неговиот погреб“, се вратил дома. Тоа, секако, било шок за семејството. ...

Кулминација: Еден куп телевизии во регионот ќе го пренесуваат судењето на...

0
Долго исчекуваното појавување пред судот во австралиската сојузна држава Викторија на најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, ќе се случи точно на полноќ по...

Хорор во зоолошка градина! Работник влегол во забранетата зона…кај тигарот!

0
Работник од зоолошка градина во американската сојузна држава Флорида бил итно хоспитализиран поради сериозни повреди со кои се здобил кога влегол...