таг: сочувство

ЕУ изрази сочувство за смртта на иранскиот претседател

0
Претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел изрази сочувство во име на Европската унија по смртта на иранскиот претседател Ебрахим Раиси во хеликоптерска несреќа....

Се оддава почит на настраданите во подморницата „Титан“

0
Пријатели, родини и колеги одадоа сочувство до семејствата на петчлениот екипаж на подморницата...

Што ќе се промени по смртта на кралицата Елизабета Втора

0
Почит и сочувство за смртта на британската кралица Елизабета Втора, како и пофалби за нејзиното 70 годишно владеење упатија светските лидери....

Заев изразува сочувство за жртвите од Глоѓан

0
Премиерот на Северна Македонија изрази сочувство за синоќешниот случај што се случи во Глоѓани....

Европратениците од Бугарија со минута молк во Стразбур за жртвите од...

0
Европратениците од Бугарија со едноминутно молчење изразија сочувство за жртвите во страотната автобуска несреќа пренесуваат...