таг: социјалните

Тик-ток, моќна алатка на пропагандата на Кремљ за  радикализираните наративи и...

0
ДРАГАН МИШЕВ  Употребата на социјалните мрежи за документирање на конфликти не е нов феномен. Во изминатите две децении, со препознавањето...

Американски поддржувач на Дугин шири лажни објави на руските служби за...

0
На 3 март, во западниот сегмент на платформата за социјалните медиуми Х беше објавен пост дека „лидерот на Десниот сектор и командантот...

Илон Маск привремено ја суспендираше Твитер сметката на вдовицата на Навални...

0
Платформата на социјалните мрежи Х, поранешен Твитер, пред компанијата да ја преземе контроверзниот бизнисмен Илон Маск, денес привремено ја суспендираше сметката на Јулија...

Амбасадорката Дир: Ѝ благодариме на Северна Македонија за приклучувањето во Меѓународната...

0
Украинската амбасадорка Лариса Дир денеска на социјалните мрежи изрази благодарност до Република Северна Македонија за приклучувањето во Меѓународната коалиција на земји за враќање...

(ВИДЕО) Српски доброволци во Русија тепани и третирани како наркомани и...

0
Во видео кое кружи на социјалните мрежи, а истото на својот профил на мрежата Икс го објави и Ал Џезира Балканс, група доброволци...

(ВИДЕО) Вучиќ и Ковачевски распеани во Белград со чаши вино во...

0
Српскиот претседател Александар Вучиќ на социјалните мрежи објави видео каде заедно со премиерот...

Популарното хавајско езеро одеднаш стана розево

0
реклама Социјалните мрежи се преплавени со прекрасни, но изненадувачки снимки од живописно розово езеро на...

Колку време треба да работите за да станете милионер во Македонија?

0
реклама На социјалните мрежи се шири вирална мапа која би можела вистинска да ве...

10 апликации кои најмногу ви ја цицаат батеријата на мобилниот телефон

0
Апликациите за социјалните мрежи, стриминг сервисите и некои игри се меѓу најголемите виновници за трошење на батеријата на вашиот телефон, открија експертите. ...

На небото над Кина се појави многу редок феномен (ВИДЕО)

0
реклама На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа необичен феномен на...