таг: Социјалната

Илон Маск воведува претплата за новите корисници на социјалната мрежа „X“

0
Новите корисници на социјалната мрежа „Х“, поранешен Твитер, наводно ќе треба да платат скромна такса доколку сакаат да ја објават својата содржина. ...

Бајден: Путин има поголеми цели од Украина

0
Американскиот претседател Џозеф Бајден на социјалната мрежа „Икс“ ја критикуваше изјавата на поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп, дека нема да го спречи...

Социјални мрежи: Годишна претплата од еден долар за новите корисници на...

0
реклама Социјалната мрежа X (порано позната како Twitter), која е во сопственост на Илон Маск,...

Опасен тренд се шири на социјалните мрежи: Лекарите предупредуваат дека може...

0
На социјалната платформа ТикТок, поединци споделуваат контроверзни совети за нега на кожата и здравје. Поточно, снимени се видеа во кои се тврди...

Падна Whatsapp: Сите се жалат на истиот проблем!

0
реклама Социјалната мрежа WhatsApp не работи правилно, што доведе до проблеми во комуникацијата меѓу...

„ВатсАп“ прави голема промена, воведена опција која ќе им се допадне...

0
Социјалната мрежа „ВатсАп“ ќе им овозможи на корисниците да чуваат привремени пораки, но истовремено ќе испрати предупредување до испраќачот. Функцијата за пораки што исчезнуваат...

Национален тим на Македонија добиваат нови дресови

0
Фудбалската Федерација на Македонија (ФФМ) на социјалната мрежа Фејсбук најави дека наскоро доаѓа новитет и...

САД е можно да го забранат Тик-ток на национално ниво доколку...

0
Американските власти најавуваат дека ќе ја забранат социјалната мрежа за споделување видеа Тик-ток доколку кинеската компанија која е сопственик на платформата не...

ЕУ до ТикТок: Или почитување на правилата или санкции

0
Официјални претставници на Европската унија (ЕУ) ѝ се заканија на социјалната мрежа ТикТок со далекусежни...

Осаменоста е поопасна и од дебелината

0
Социјалната изолација и осаменоста треба да почнеме да ги сфаќаме посериозно. Се повеќе луѓе во модерниот свет живеат осамен живот, а психолозите предупредуваат...