таг: СОСТОЈКИ–

Пет знаци дека јадете премногу шеќер

0
Шеќерот е една од оние состојки кои сите знаеме дека треба да ги избегнуваме во секојдневната исхрана, но факт е дека тој е...

ЛЕДЕНИ КОЦКИ: Едноставно совршено задоволство (РЕЦЕПТ)

0
Состојки За кората: 7 белки – 5 жолчки – 10 лажици шеќер – 1 ванилин шеќер – 1...

Без печење: Превкусни чоколадни колачи од само 3 состојки!

0
Состојки за колачот со три состојки: 170 грама млечно чоколадо120 грама путер од кикирики3 лажици шеќер во прав Подготовка: –...

ПОХОВАНО ПИЛЕШКО СО ПАРМЕЗАН! Ручек од соништата (РЕЦЕПТ)

0
Состојки: 5 парчиња пилешки гради2 лажички сол¼ лажичка бибер¼ лажичка лут пипер1 лажичка лук во прав1 лажичка благ пипер2 лажици мајонез2 лажици...

ОДЛИЧНА ИДЕЈА ЗА ДЕНЕШНИОТ РУЧЕК Пилешко со зеленчук, ризница витамини (РЕЦЕПТ)

0
Богатство на вкус и здравје СОСТОЈКИ: 2 главици кромид и поголем куп млад кромид3 свежи пиперки или од замрзнувач2 свежи...

Ви требаат само малку зачини за јадењето да добие прекрасна арома:...

0
Состојки: 300 гр пилешко филемаслиново маслолук во правориганослатка мелена пиперкасолполовина лимон1 шолја оризкуркума Подготовка: Пилешкото филе исечкајте го...

СОВРШЕН РУЧЕК ЗА ОВИЕ ЛАДНИ ДЕНОВИ Француски компир, брзо се подготвува,...

0
Гурманско јадење, уникатен вкус СОСТОЈКИ: 500 гр компири3 варени јајца1 јајце200 мл јогурт100 мл млеко4 чешниња луксирењесол..бибер ПОДГОТОВКА: Тавата...

НАПРАВЕТЕ ФАНТАСТИЧЕН РУЧЕК ЗА ПОЛОВИНА ЧАС Пилешка бајадера, вкусна и мека...

0
Изгледа совршено, а вкусот е уникатен СОСТОЈКИ: 2 филети пилешко бело месо300 грама суво месо по избор180 грама кисела павлака200 грама...

Лесно се спремаат, а нивниот мирис воодушевува: Сочни крцкави ролни со...

0
Состојки: 1 пакување кори1 голем кромид400 гр мелено месо1 голем морков1 праз1 голема пиперка1 жолчка од јајцемасло Подготовка: ...

Вкусен, а едноставен за спремање: Пропржете зеленчук и месо и спремете...

0
Состојки: 300 гр оризголема главица кромид2 моркови200 гр грашок2 црвени пиперки300 гр бело месозачини по желба За запршка: ...